Uroczystości pogrzebowe ks. mitrata Włodzimierza Kuprjanowicza.

11.01.2015

Dnia 09 stycznia br. w cerkwi pw. św. Jana Klimaka w Warszawie na Woli odbyły się uroczystości pogrzebowe wieloletniego proboszcza parafii w Wołominie ks. mitrata Włodzimierza Kuprjanowicza.

Św. Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Siemiatycki Jerzy Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego, Ekscelencji asystowało duchowieństwo miasta stołecznego Warszawy, a także duchowni z innych parafii.

Po zakończeniu św. Liturgii rozpoczął się obrzęd pogrzebu, któremu przewodniczył Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski w asyście Jego Ekscelencji Biskupa Siemiatyckiego Jerzego Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego i przybyłego duchowieństwa.

W słowie skierowanym do zebranych Jego Eminencja Metropolita Sawa przypomniał o pracy duszpasterskiej o. Włodzimierza, akcentując jego duszpasterskie zaangażowanie, pokorę i oddanie Cerkwi, które powinny być dobrym przykładem do naśladowania.

Jego Eminencja pożegnał o. Włodzimierza takimi oto słowami: „żegna się dzisiaj z Tobą Twa matka – Cerkiew i dziękuje Tobie za wszystko to  czego dokonałeś, za głoszenie Słowa Bożego, umacnianie fundamentów Cerkwi i jej rozszerzenie. Żegnam się z Tobą i ja twój Biskup i zapewniam Ciebie, że pozostaniesz nie wieki w modlitewnej pamięci Cerkwi.”

Ks. Włodzimierz urodził się 01.08.1934 r. w Klejnikach. W 1958 r. ukończył Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia diakońskie przyjął 24.08.1958 r., zaś kapłańskie 31.08.1958 r. Posługę kapłańską sprawował m.in. w Wołominie, Stanisławowie, Suwałkach i Augustowie, Bielsku Podlaskim, Kośnej, Polanach, Tokarach oraz Warszawie.

Wiecznaja pamiat' Ojcze Włodzimierzu!

 

cyt. za orthodox.pl


do góry
0.000s / 58.09 kB / 37 inc