Klepsydra - śp. Irena Skopiec

14.02.2015

W dniu 14 lutego 2015 zmarła Irena Skopiec.

Irena Skopiec urodzona w Kowlu, żona śp.Bohdana Skopca, matka Igora i Piotra, babcia Mikołaja, Adama, Zuzanny, Sonam, Kandżu i Franka.

Jako dziecko przeszła przez KL Gross-Rosen.  Ukończyła Akademię Medyczną w Lublinie.
Magister farmacji, swoje życie dzieliła między aptekę, dom oraz chór cerkiewny przy Katedrze Metropolitalnej p.w. Św. Marii Magdaleny.

Dom Ireny i Bohdana, nawet w czasach 40-metrowego mieszkania był zawsze otwarty dla przyjaciół ale też samotnych, odrzuconych i potrzebujących, którzy otrzymywali tam wsparcie duchowe i materialne.

Kobieta renesansu, kochała sztukę, muzykę, teatr. Na codzień pełna pasji artystycznych: śpiewała, tańczyła, malowała, szyła, przyozdabiała otaczający ją świat.
Wrażliwa, biegnąca z pomocą wszystkim, nie potrafiła przejść obojętnie obok nieszczęścia ludzi i zwierząt, cale życie otaczali ją ludzie, którym pomagała.

Święta Liturgia z nabożeństwem żałobnym zostanie odprawiona w dniu 19 lutego 2015 roku o godzinie 9:00, w Cerkwi św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie przy ul. Wolskiej 140.

Rodzina prosi, aby w pamięć o duszy zmarłej śp. Ireny, zamiast kwiatów na jej grób wnieść ofiarę na Ośrodek Eleos w Gładyszowie.

Panichidy (nabożeństwa żałobne) za dusze zmarłej śp. Ireny będą sprawowane w poniedziałek i środę o godz. 17 w Domu Pogrzebowym przy ul. Powązkowskiej 14.

O czym zawiadamiają

Pogrążeni w smutku Synowie z Rodzinami.

sp


do góry
0.001s / 58.09 kB / 37 inc